דיסקוגרפיה: איתמר כהן

ביוגרפיה מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

איתמר כהן התפרסם באמצע שנות ה-50 כסולן להקת הנח"ל. בין שירי הסולו הבולטים שלו בלהקה היו "רחל רחל" (1956) ו"בלדה על מעיין וים", שנכתבו על ידי יחיאל מוהר ומשה וילנסקי.

ביוגרפיה

כהן התגייס ללהקת הנח"ל ושירת בהרכב השני של הלהקה, שכלל בין היתר את חיים טופול, אורי זוהר, נחמה הנדל, גבי עמרני, אליהו ברקאי (ברקו), האקורדיוניסט יוסף אורג ועוד. ב-1956 הוא השתתף בהקלטת את שני התקליטים הראשונים של הלהקה, שהכילו את מיטב השירים מתוכניותיה הקודמות. בתקליט הראשון הופיעו בין היתר השירים "הורה היאחזות", "יא משלטי", ו"רחל רחל", שהיה שיר הסולו הראשון של כהן, ושהפך ללהיט גדול בביצועו.

ב-1958 העלתה הלהקה את התוכנית "צריך לחיות" בבימויו של דוד ברגמן ושבה ביצע כהן כסולן את השיר "בלדה על מעיין וים", שאף הוא נכתב בידי הצמד מוהר - וילנסקי. בזמן שהועלתה תוכנית זו שירתו בלהקה גם אורי זוהר, זוהר אוריין, נירה עדי ועוד.

עם שחרורו הופיע כהן בארה"ב. כשחזר לארץ אחרי שנים רבות בסוף שנות ה-80, הוא הקליט תקליט שדרים ובו השיר "כמעיין המתגבר" שכתבו לו שמרית אור ונורית הירש.

איתמר כהן הוא אחיו של סולימן הגדול (שלמה כהן) ודודם של פיני, יזהר וורדינה כהן, שהלכו בעקבותיו ושירתו מאוחר יותר בלהקות ההווי והבידור של הנח"ל.

מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

©2021 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון