דיסקוגרפיה: גדי אורון

ביוגרפיה מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

גדי אורון החל את דרכו כזמר בלהקת פיקוד הדרום, שהעלתה ב-1970 את תוכניתה השלישית "מעוז א' א'".

ביוגרפיה

להיט הסולו שלו בתוכנית היה "אני אצבוט לך", שזכה אז להצלחה גדולה במצעדי הפזמונים. להיט נוסף באותה תוכנית היה "אני מת", שביצע יחד עם חברי הלהקה יענקל'ה נוי ומתי כספי, שגם הלחין את השיר למילים של יורם טהרלב. בשיר הומוריסטי זה הם הופיעו כשלושה שמנים. השלושה התגלו לקהל האזרחי כאשר הופיעו כאורחי פסטיבל הזמר תש"ל (1970) במופע שהועבר בשידור ישיר גם בטלוויזיה.

השלישייה המשיכו לעבוד יחד גם לאחר השחרור וקראו לעצמם שלישיית לא אכפת להם. בפסטיבל הזמר תשל"א (1971) הם ביצעו את השיר "צפורים בראש" ובאלבומם היחיד בלטו השירים "יאוש פגש יאוש", "איש הרחוב", "למה את יפה כל כך הערב", "השנה היפה ביותר בחיי" ו"איש הרחוב", בו היה אורון הסולן.

שלושת חברי ההרכב הופיעו גם בהצגת התיאטרון לילדים ולנוער "אגדות המלך שלמה". כשירדה ההצגה פנה כל אחד מהם לדרכו. אורון הקליט כסולן תקליטון עם השיר "נינה", ולאחר מכן עבר להפיק מופעים ואירועי תרבות גדולים.

במשך שנים עבד אורון לצדו של אברהם דשא (פשנל) בתיאטרון העממי ולאחר מכן עבד כמפיק עצמאי של פסטיבלים כמו פסטיבל עכו לתיאטרון אחר, חגיגות הזמר העברי בערד ועוד. בראשית שנות ה-90 הוא שימש כמנהל האישי של שלמה ארצי.

אשתו של אורון היא הזמרת יונית שוהם, ששירתה איתו בלהקת פיקוד הדרום והייתה סולנית באחדים משירי הלהקה וביניהם "שבחי מעוז".

מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

©2019 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון