דיסקוגרפיה: גדי יגיל

ביוגרפיה מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

השחקן, הבדרן והזמר גדי יגיל העלה בשנות ה-60 וה - 70 תוכניות יחיד מצליחות ("חיי כלב") והשתתף בהצגות ומחזות זמר רבים ("הלו דולי").

ביוגרפיה

הוא נולד בחיפה ב-1945 וסיים שם בהצטיינות בית ספר מקצועי. הוא ניגש ביחד עם חברו אריה פלדמן (פפה) לבחינות ללהקת פיקוד הצפון ושניהם התקבלו.

ב - 1964 הוא היה מכוכבי הלהקה בתוכנית "לוס פיקודוס צפונס". לאחר השחרור הוא הצטרף להפקות בידור ותיאטרון, שבהן בלטו כשרון המשחק, השירה והתנועה שלו.

ב - 1966 הוא שיחק גם בסרט "מוישה ונטילטור", שביים אורי זוהר.

ב - 1968 הוא שיחק בתפקיד הראשי בסרט "נס בעיירה" על פי סיפוריו של שלום עליכם.

באוקטובר 1968 עלה המסך על המחזמר "הלו דולי", שהפיק גיורא גודיק בכיכובם של חנה מרון ושרגא פרידמן. יגיל גילם במחזמר את אחד הפועלים הצעירים.

בנובמבר 1968 הוקלטה בקול ישראל התוכנית "שלכם לשעה קלה" בכיכובו של יגיל. בתוכנית הוא ביצע, בין השאר, את המערכון "בגידה", את הפזמון "כבקשתכם" ביחד עם רבקה מיכאלי ואת המערכון "חברת המרימים" מימי הלהקה הצבאית עם שני חבריו מאז, נירה רבינוביץ' ואריה פלדמן (פפה). בתוכנית זהפגין יגיל גם את כשרון החיקוי שלו וחיקה את ג'רי לואיס, אבי טולדנו, ניקולה פאונה האיטלקי ואחרים.

יגיל כיכב בהצגה המוסיקלית "דבר מצחיק קרה לי בדרך לסואץ" בעיבודו ובבימויו של שייקה אופיר. את עיקר ההצלחה הביאה ליגיל תוכנית היחיד הראשונה שלו, "חיי כלב" בבימויו של יוסי בנאי ובניהולו המוסיקלי של יאיר רוזנבלום. תוכנית זו כללה מערכונים רבים שנכנסו לקלאסיקה של ההומור הישראלי ("המציל", "הצלם", "המכס"), אך היו בה גם שירים וביניהם "אח, איזה יום הולדת" ו"את מגזימה", של שארל אזנבור ו"בוקסינג ג'ו" של איב מונטאן, שתירגם מצרפתית דן אלמגור. התוכנית זכתה להצלחה גדולה והציבה את יגיל בשורה הראשונה של הבדרנים בארץ.

ב - 1971 הוא כיכב לצדם של רבקה זוהר ובומבה צור במחזמר "אירמה לה דוס מיפו", בבימויו של שמואל בונים. המופע התבסס על המחזמר הנודע, וזכה לנוסח עברי - מקומי של חיים חפר. באותה שנה הוא שיחק גם בסרטו של מנחם גולן "כץ וקרסו".

ב - 1972 הוא שיחק בסרטים "הצד השני" ו"שוד הטלפונים הגדול", שבו גילם את התפקיד הראשי.

ב - 1973 הוא כיכב בתוכנית הטלוויזיה "עם גדי יגיל". הקטעים הבולטים בתוכנית הופיעו באלבום שכלל מערכונים כמו "מונולוג של פלייבוי מזדקן", חיקויים של זמרים שונים כבועז שרעבי, צביקה פיק וחיים טופול ופזמונים כמו "כשהייתי קטן", "משחקי הליגה" ו"נפתלי" על פי "נטלי" של ז'ילבר בקו.

ב - 1975 הוא שיחק בסרטו הבינלאומי של מנחם גולן "יהלומים".

ב - 1976 הוא כיכב שוב בתוכנית "שלכם לשעה קלה", שהקטעים הבולטים מתוכה הופיעו באלבום, ביניהם מערכונים שונים ופזמונים כמו "הסוס שלי דוהר" על פי ז'ק ברל, "הניסית זאת?" עם רבקה מיכאלי, ו"זה לא יצא".

ב - 1978 הוא יצא בתוכנית יחיד בשם "חיקיתי לך ארצי", שעמדה בסימן 30 שנה למדינה ובחלקה השני הוא חיקה את מיטב אומני הארץ מכל השנים. גם תוכנית זו הוקלטה לאלבום. בשנה זו הוא שיחק גם בתפקיד הראשי בסרטו של יגאל בורשטיין "בלפר".

בשנות ה-80 הוא העלה תוכנית בידור משותפת עם מוטי גלעדי (שתורגמה מאוחר יותר גם לאידיש), כיכב בסדרת הטלוויזיה הישראלית בערבית "שכנים" לצדם של באסאם זועמות ועפרה ויינגרטן ושיחק בהצגות שונות בתיאטרון ה"יידישפיל" וביניהן "אני לא רפפורט", לצדו של יעקב הלפרין. הוא שיחק גם בוינה במחזהו של יהושע סובול "גטו".

בשנות ה-90 הוא שיחק בהצגות תיאטרון "באר שבע", כמו ב"חלום ליל קיץ" ובתיאטרון "בית לסין" ב"כסף קל".

מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

©2022 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון