דיסקוגרפיה: שלום הציבור

ביוגרפיה מאת יואב קוטנר

הסתר ביוגרפיה

להקת שלום הציבור תיזכר בתולדות הרוק הישראלי כתחנת ביניים של יובל בנאי ואיגי דיין בדרך ללהקת משינה. אך שלא כמו הרכבים קצרי מועד אחרים בדרך ללהקות מפורסמות, הספיקה שלום הציבור גם להקליט שירים אחדים ואף לזכות להצלחה מסוימת ברדיו של אמצע שנות ה-80.

ביוגרפיה

ב-1984, אחרי כשנתיים של פעילות, נוצר משבר בלהקת משינה, והלהקה התפלגה לשני הרכבים. שלומי ברכה ומייקל בנסון הקימו את החזית העממית, ואילו יובל בנאי היה עסוק בהשתתפות בסרטו של יקי יושע "מכת שמש", בו גם שר כסולן את להיט הסרט, "מכת שמש", וגם חידוש ללהיט של שמוליק קראוס "לוח וגיר".

בהמשך אותה שנה הקים בנאי את להקת שלום הציבור עם חבריו למשינה אורן אליעזרי בסינטי, בס וגיטרות ואיגי דיין בתופים אלקטרוניים וכלי הקשה. אליהם צורפו יוצאי להקת לאופרד אוהד ורסנו בבס ומרק רזניק בגיטרה, ובהקלטותיהם התארח גם בעל האולפן בו הקליטו, רונן בן-טל, בסינטיסייזר. בנאי עצמו שר וניגן ב-DMX.

שלום הציבור הקליטה שני שירים שכתבו והלחינו בנאי ואליעזרי, "נובמבר אחד" ו"ינשוף על עץ גבוה". הלהקה גם הופיעה מעט בפאב "שבלול" וניסתה לעניין חברות תקליטים, אך ללא הצלחה. הלהקה התפרקה תוך חודשים אחדים, כשבנאי ודיין חברו שוב אל ברכה ובנסון בדרך אל ההצלחה הגדולה ביותר ברוק הישראלי, להקת משינה.

מבין שאר חברי שלום הציבור המשיך רק אליעזרי בפעילות מוסיקלית משמעותית בהרכבים שונים, בין השאר בלהקת קסבה ועם יוסי אלפנט ורפי פרסקי.

מאת יואב קוטנר

הסתר ביוגרפיה

©2019 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון