דיסקוגרפיה: שרה בדישי

ביוגרפיה מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

שרה בדישי הקליטה בשנות ה- 70 רק שירים מועטים, שהפכו כולם לנכסי צאן ברזל בזמר העברי, וביניהם "מקום לדאגה", "אגדת שלום שבזי" ו"הביתה".

ביוגרפיה

היא החלה את דרכה כזמרת המובילה בצוות הווי גולני ב- 1971, למרות שבהרכב היו זמרים אחרים שהתפרסמו מאוחר יותר כמו נורית גלרון ואריק סיני. בין השירים הבולטים ששר ההרכב היו "המלאך של גולני" ו"זה הולך ברגל".

לאחר שחרורה זכתה בדישי לתשומת לב בעקבות הופעותיה בפסטיבל הזמר המזרחי "למנצח שיר מזמור". ב- 1973 היא בלטה בביצועה המרשים לשיר "אגדת שלום שבזי" ("בין הערביים על הר הבית...") ושנה מאוחר יותר, כשחזרה לפסטיבל, היא ריגשה את המאזינים והצופים בשיר "הביתה" ("הביתה לחזור, הביתה אל השקט...").

ב- 1975 הייתה בדישי הראשונה להקליט את השיר "מקום לדאגה", כשמתי כספי, המלחין והמעבד של השיר, מלווה אותה בקולות רקע. גרסתה, שיצאה בתקליטון שדרים, לא הופיעה בשום אלבום מסחרי, כיוון שבדישי מעולם לא השלימה אלבום סולו והסתפקה רק בהקלטות מזדמנות של שירים.

כעבור שנה היא הקליטה לתוכנית רדיו של "קול ישראל" ביצועים חדשים לשירים הוותיקים "סתיו בחלונות" ו"לילה טוב". למעשה היו השירים האלה, שנכללו בתקליט עם שירי התוכנית, האחרונים שהקליטה עד כה.

כבר שנים עובדת בדישי כפקידה בבנק ואת הייצוג המשפחתי בעולם הבידור היא משאירה, כנראה, לאחיינה, הזמר והשחקן סער בדישי.

מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

  לא נמצאו תוצאות עבור "שרה בדישי"

  בחיפוש דיסקוגרפי עליך להכניס שם מדויק של המבצע.
  אם לא התקבלו תוצאות או שאינך בטוח באיות השם,
  השתמש בדף החיפוש המתקדם כדי למצוא את האיות המדויק של שם המבצע
  (דף החיפוש המתקדם מאפשר שימוש בכוכביות * במקום אותיות שאינך בטוח בהן)
  לאחר מכן הקלד את השם המדויק בתיבת החיפוש הדיסקוגרפי.
©2019 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון