שאלות נפוצות

אני שמחים לכל פנייה אלינו בשאלה בהצעת תיקון או בבקשת עזרה. עם זאת, חלק גדול מהפניות המגיעות אלינו חוזרות על עצמן. התשובות גם הן חוזרות על עצמן, ולכן חשבנו לרכז אותן להלן.

שאלות נפוצות

איפה אפשר לקנות את התקליט הזה? / כמה עולה התקליט? / כמה שווה התקליט הזה? / מעוניינת לרכוש את הדיסק…

אתר סטריאו ומונו מתעד תקליטים אולם אינו עוסק בקנייה או מכירה. באשר לרכישת דיסקים ותקליטים חדשים, פשוט התקשרו לאחת מחנויות המוסיקה או היכנסו לאחד מאתרי החנויות באינטרנט (למשל, דיסק סנטר, מוסיקה נטו, האוזן השלישית וכדומה). באשר לחנויות תקליטים ודיסקים המוכרות גם פריטים מקוריים מיד שנייה, הקדשנו לכך דף מיוחד כאן. הערך המופיע בחלק מהתקליטים אינו מחיר למכירה, אלא ערך התקליט כפי שנקבע לפי מכירות בפועל שזוהו לאחרונה באיביי או באתרי מכירה אחרים. הסבר לגבי הערכת התקליטים ניתן למצוא כאן.

צרו אתי קשר בטלפון. זה חשוב מאוד.

תגובות המכילות רק שם וטלפון או הודעה בנוסח הכותרת לא יזכו למענה. אין בעיה לפרט במה מדובר, מאחר שתגובות העוסקות בנושאים אישיים או בהצעות אישיות לא מפורסמות בכל מקרה. כל תגובה עוברת סינון לפני שהיא מאושרת לפרסום, ואם היא לא מתאימה לפרסום, או שהכותב ביקש שלא לפרסם – היא לא תפורסם.

תיקונים – הצעתי תיקון. למה ההערה שלי נמחקה?

אנחנו שמחים ומודים על כל תיקון ועדכון, מתייחסים אליהם ומעדכנים מיד את מסד הנתונים. לפעמים עוברים עוד כמה ימים עד שהעדכון הבא עולה לאתר. בתחילת הדרך נהגנו לפרסם את הודעות התיקון כדי לתת קרדיט למתקנים, אולם זה יצר מצב מוזר, שבו הופיעו הערות המפרטות שגיאות שתוקנו ולא היו שם יותר, ונשמעו לכן כמו שגיאות בעצמן. כיום אנחנו שמחים לקבל תיקונים, אולם איננו מפרסמים אותם.

הפרטים בתקליט זה לא נכונים. / יש לכם טעות. אלה לא מחברי השיר!

מאחר שאין לנו שיתוף פעולה עם חברות התקליטים או עם אקו”ם, כל החומר באתר נאסף ידנית מעטיפות תקליטים המגיעות אלינו מאספנים פרטיים ומאתרי מכירה באינטרנט. כמו כן, עם כל הכוונה הטובה, התוכנה שמאחורי האתר אינה מושלמת, ואחד הבאגים שתוקנו בינתיים הצמיד מחברים לשירים על פי שם בלבד ויצר טעויות מגוחכות כמו שירים משנות החמישים שנכתבו על ידי אביב גפן וכדומה. אם ידוע לכם על טעות, שלחו אלינו את הפרטים ונתקן מיד. מבחינה זו אפשר לומר בוודאות שהאתר מתעדכן, משתפר ומועשר כל הזמן.

אני צילמתי את העטיפה הזאת. למה אין קרדיט לצלמים?

אתר סטריאו ומונו עבר כמה גלגולים בנושא הקרדיט לאנשים שתרמו חומר או שצילמו תמונות שהגיעו אלינו מאספנים, מאיביי או מאתרי מכירה אחרים. דווקא אנשים שתרמו חומר רב ביקשו בדרך כלל לא לציין את שמם, בעיקר מחשש אקו”ם. מצד שני, היה לדוגמה מקרה של אדם שהעלה לסולסיק תיקיה שלמה של חומר (כולל תיקיית משנה שהכילה את כל הפוסטים של “סטריאו ומונו” באותה תקופה) ושיתף אתנו את התיקייה. זמן מה לאחר מכן יצר קשר, טען שמעולם לא שיתף איתנו דבר, ודרש קרדיט לכל צילום וצילום שאנחנו “גנבנו” ממנו. במקרה זה סילקנו מהאתר את כל החומר שלו, כמובן. הנקודה העיקרית היא שהקרדיט לעיצובי העטיפה מגיע לאמנים המעצבים במקור, ואנו מציינים אותם בכל פעם שהמידע נמצא בידינו. באשר למצלמי עטיפות התקליטים, החלטנו שעדיף לכולם שלא נשייך צילומים לאנשים ספציפיים. יחד עם זאת, ביום שבו התורמים העיקריים יסכימו להופיע ברשימה כללית של קרדיטים, נשמח לצרף את כולם, כמובן.

למה אתם לא משתפים פעולה עם אקו”ם?

פעמים רבות פנינו לאקו”ם בבקשות לשיתוף פעולה. בתחילת 2010 הוזמנו לפגישה, אולם שם סירבו לדבר אתנו, ורק מסרו לנו ביד חוזה ארוך עם התחייבויות לכל מיני תשלומים אם ברצוננו להעלות מוסיקה באתר. לא חתמנו. בסוף שנת 2011 הוקצה חוקר מיוחד למעקב אחר האתר, אולם מאחר שפעלנו בעצת עורך דין ובמסגרת ההנחיות של אקו”ם, לא נותר לו כנראה מה לתבוע. כל הפניות לאקו”ם בשנים האחרונות לא נענו, או שנענו בכך שהם ייפנו אלינו בחזרה ובזאת זה הסתיים. מדי פעם פונים אלינו אנשים ואמנים ידועים שמברכים על קיום האתר, ויש בינינו דו שיח פורה עד שאנו מבקשים סיוע ביצירת קשר עם אקו”ם. באופן מסתורי, זה השלב שבו כולם כאחד נעלמים (ונעלמות) ולא חוזרים עוד.

האם זה חוקי להעלות מוסיקה ליוטיוב?

מבחינת אקו”ם, כל האמנים הם עובדי אקו”ם וכל היצירות הן רכוש אקו”ם וכל שימוש בהן ללא תשלום עמלה לאקו”ם אסור. עם זאת, קיים הסכם כלשהו בין אקו”ם ויוטיוב שבמסגרתו אקו”ם מקבלת כספים מיוטיוב על השמעת יצירות שזכויותיהן שייכות לה. מסיבה זו, ניתן להעלות מוסיקה ליוטיוב בכמה מגבלות: יש לציין את שמות המחברים והמעבדים (לטובת היוצרים), ואין להפעיל את ה”מוניטיזציה” לעשיית רווח מהעלאת אותן יצירות. רצוי לא להעלות יצירות חדשות, שכן חברת התקליטים הרלוונטית עשויה להגיש תלונה כי חשוב לה שהשיר יופיע רק בערוץ שלה, וכמו כן האמן עשוי להגיש תלונה אם אינו מעוניין שהשיר יהיה באינטרנט. הבעיה היא שמבחינת יוטיוב אלו תלונות על גניבת זכויות, והצטברות של 3 תלונות כאלה או בדומה יכולה לגרום לסגירת הערוץ. במקרים כאלה ניתן לפנות לאמנים (בפייסבוק), או לחברות ולהתנצל ולבקש את הסרת התלונה. בהצלחה.

יש קישור ליוטיוב אבל אין שם את השיר עצמו.

באתר סטריאו ומונו יש שני סוגים של קישורים ליוטיוב. במקרים שבהם ידוע לנו על קליפ לשיר מסוים, אנו מצרפים לינק בצבע סגול לקליפ עצמו. במקרים שלא ידוע לנו על קליפ ספציפי, אנו מצרפים לינק אפור, שמבצע חיפוש ביוטיוב אחר שם המבצע והשיר. ברוב המקרים הפופולריים, קישור זה אכן מוצא את השיר המבוקש. במקרים האחרים, הקישור עדיין ימצא את השיר אם וכאשר מישהו יעלה אותו בעתיד. החיסרון בשיטה זו הוא אכן בכך שאנשים שלא מכירים את הצבעים מתאכזבים מכך שלכאורה יש קישור, אבל השיר לא קיים ביוטיוב.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

©2023 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון