דיסקוגרפיה: שלמה ניצן

ביוגרפיה מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

שלמה ניצן הוא שחקן וזמר שפעילותו האמנותית מתפרשת על פני תחומים רבים. בין היתר הוא כיכב במופע "איש חסיד היה" והקליט עם נירה רבינוביץ' תקליטים עם שירים חסידיים. הוא שר בפסטיבל שירי הילדים את "המשפחה שלי", העלה כמה הצגות יחיד, והוא מכותבי המדור הסאטירי "דבר אחר".

ביוגרפיה

ב - 1968 השתתף שלמה ניצן במופע "איש חסיד היה", שהיה ערב שירים ופזמונים חסידיים בשילוב סיפורים ואמרות חסידיים בעריכת דן אלמגור ובבימוי יוסי יזרעאלי. המופע הועלה למעלה מ-500 פעם והיווה ציון דרך באופן הטיפול במורשת היהודית על הבמה ובקירוב החומר הזה אל הקהל החילוני.

ב - 1969 הוציא ניצן עם נירה רבינוביץ' שני אלבומים ובהם שירי שבת וניגונים חסידיים, שליקטו וערכו בעצמם בעיבודיו של יצחק גרציאני ובהפקתו של בני אמדורסקי. האלבומים זכו להצלחה גדולה והשניים הירבו אז גם להופיע יחד.

ב - 1971 הם הוציאו אלבום משותף נוסף של שירים חסידיים, הפעם בעיבודיו של גיל אלדמע. ב-1973 הם הקליטו באולפני רשות השידור אלבום של שירי פסח גם הוא בעיבודיו של אלדמע.

ב - 1977 החל ניצן להגיש בטלוויזיה החינוכית את התוכנית "רגע עם דודלי" ביחד עם ציפי מור (הבובה רגע) וספי ריבלין (פיסטוק). התוכנית הפכה לספינת הדגל של הטלוויזיה החינוכית ושירים מתוכה הופיעו באלבום, שבו התארחו בין היתר גם שולה חן, ריקי מנור, שלומית אהרון ועוד...

ב - 1980 הוא השתתף בפסטיבל שירי הילדים מס' 10 וזכה במקום השני עם השיר "המשפחה שלי", שכתבו יורם טהרלב ונורית הירש.

בשנות ה-80 הוא התפרסם בפינת העיתונות שהגיש בתוכנית הטלוויזיה הפופולרית "סיבה למסיבה". הוא הנחה אז את תוכנית ההומור של גלי צה"ל "יתוש בראש" והחל לכתוב במוסף הסאטירי "דבר אחר", שהתפרסם תחילה בעיתון "דבר" ומאוחר יותר עבר ל"ידיעות אחרונות", שם הוא מתפרסם עד היום בכל יום ו'.

הוא העלה גם הצגת יחיד מצליחה עפ"י סיפור של ש"י עגנון.

מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

©2021 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון