דיסקוגרפיה: אריק ברמן

ביוגרפיה מאת אסתר כהן

הסתר ביוגרפיה

תופעת יוצאי רימון, ששטפה ב-2006 את המיינסטרים הישראלי בנהרות של חלב ודבש, הצמיחה גם תופעה קצת יותר מחוספסת: אריק ברמן. בתחילת דרכו הדגישה חברת התקליטים שלו אן.אם.סי בכל מקום שמתחת לאות א' בשם הפרטי אמור להופיע הניקוד סגול (כמו אריק קלפטון, לא כמו אריק איינשטיין), אבל אחרי שיצא הדיסק המלא, שטיפס במהירות אל המקומות הראשונים בכל מצעדי המכירות - נראה שכבר אין צורך כיצד הוגים את שמו.

ביוגרפיה

ברמן נולד ב-1979 ונקרא על שם אריק קלפטון או אריק ברדון, סולן להקת החיות - עד היום ניטש ויכוח בין הוריו בסוגיה. כבר בגיל 16, עוד לפני שהחל ללמוד מוזיקה באופן מסודר, הוא ניגן על גיטרה ופסנתר, וכתב את שיריו הראשונים. הוא המשיך עם התחביב גם במהלך השירות הצבאי, ומיד לאחריו נרשם ללימודים בבית הספר רימון, שם התחבר אל החבורה האקסקלוסיבית לעתיד, שכללה את מירי מסיקה, איה כורם, קרן פלס ואיתי פרל.

אחרי לימודיו הופיע ברמן במועדונים קטנים בתל אביב, התפרנס מעבודתו כברמן, וניסה לגשש את דרכו. הפריצה המיוחלת באה עם ההחתמה בחברת התקליטים אן.אם.סי, שמצדה שמה ללא עכבות את הז'יטונים שלה על היוצר הצעיר שמזכיר מאוד את שלומי שבן, עוד לפני פרוץ מגיפת המסיקות - השם הכולל שניתן לחבורה ההיא מרימון.

הכניסה הממשית שלו לתעשיית המוזיקה היתה ב-2004, כשהקליט את השיר "שער 6", שליווה את "שגעון הכדורגל" של עמנואל רוזן בערוץ 10. את השיר הפיק עבורו משה לוי, ומשם הם המשיכו ביחד לעבודה על האלבום המלא. במקביל כתב לאיה כורם שיר מתוך אלבום הבכורה שלה ("מילים"), אבל כל זה לא הכין אותו לפריצה הגדולה באמת.

סינגל הבכורה של ברמן, "מה עוד ביקשת", יצא באמצע 2006, טיפה לפני מלחמת לבנון השנייה, והצליח ליצור באזז משני. את העבודה עשה הסינגל השני, להיטו הגדול ביותר עד כה, "המתוקות האחרונות", בו הצטייר כשוביניסט, גס רוח, רודף שמלות, אבל בעיקר כאדם שנון וחד. כל זה סלל את ההצלחה המפתיעה לאלבום הבכורה שלו, שיצא ביום הראשון של 2007 ומכר עשרות אלפי עותקים תוך זמן קצר.

במקביל המשיך ברמן עם הכתיבה לאחרים, ובאלבומה השני של מירי מסיקה, "שלום לאמונות", כתב כבר שלושה שירים: "שוב תודה", "עכשיו אתה חוזר בחזרה" ו"תודות".

מאת אסתר כהן

הסתר ביוגרפיה

©2021 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון