מהן רשימות וכיצד תוכל להשתמש בהן

אחד הכלים המוצעים ע”י אתר סטריאו ומונו הוא הרשימות. רשימות הן תוכן שתוכלו להעלות בעצמכם למטרות שונות: רשימה של תקליטים למכירה, רשימה של תקליטים מבוקשים, וכתבות בכל נושא הקשור לתקליטים ישראליים, כמו “השנים הראשונות של הרוק הישראלי”, “מאה התקליטים הטובים ביותר שלי”, או “תולדות חנויות התקליטים בשנות השישים”, וכדומה . לכל רשימה ניתן לקשר תקליטים מתוך הדיסקוגרפיה של סטריאו ומונו, ובאופן כזה כל מי שמגיע לתקליט מסוים יוכל לראות שאתם מחפשים אותו, או מבקשים למכור אותו, או שכתכתם כתבה שהוא מוזכר בה. 

יצירת רשימה

כדי ליצור רשימה משלכם, ראשית עליכם להיות מחוברים למערכת עם שם משתמש וסיסמה. הדבר יאפשר לכם לערוך רשימה שיצרתם, להוסיף ולמחוק ממנה תקליטים, ולהיות היחידים שיש להם גישת עריכה לרשימה שיצרתם.

לאחר שהתחברתם למערכת, תהיה לכם אפשרות ליצור רשימה חדשה ע”י הכנסת שם הרשימה. הכניסו שם קצר ובעברית ושמרו. כעת אתם יכולים לכתוב (או להעתיק ממקום אחר ונוח יותר, כמו וורד) את טקסט הרשימה. רשימה יכולה להכיל טקסט בשילוב תמונות משלכם (כתבה), כתבה עם תקליטים מקושרים מתוך מסד הנתונים, או רק תקליטים מקושרים, גם ללא טקסט, אם כי טקסט הסבר כלשהו תמיד רצוי. לאחר ששמרתם רשימה היא צריכה לעבור אישור, בדרך כלל תוך מספר שעות, ואז היא תפורסם באתר. האישור נדרש רק כדי לוודא שאין בכתבה תוכן פוגעני או הפרה של זכויות יוצרים.

הוסף לרשימה

קישור תקליטים

אחרי ששמרתם את הרשימה, אתם יכולים לקשר אליה תקליטים מתוך האתר באופן הבא: ראשית מצאו את התקליט ע”י חיפוש רגיל, דיסקוגרפי או מתקדם. ברגע שמצאתם אותו, השתמשו בקישור “הוסף לרשימה” שיופיע בדף התקליט למעלה משמאל, ובחרו את שם הרשימה שיצרתם. לכל תקליט נוסף חזרו על הפעולה. שימו לב, התקליטים יופיעו מתחת לכתבה בסדר בו הוספתם אותם. כשסיימתם לקשר תקליטים, שמרו את הרשימה. 

במקרים מסוימים לתקליט יש מספר הוצאות. במקרה כזה תתבקשו לבחור גם את מספר ההוצאה הרצויה, לפי סדר ההוצאות בדף התקליט. באופן כזה, תוצג התמונה הנכונה בתחתית הרשימה שיצרתם.

למכירה/מבוקשים

ברשימות של תקליטים למכירה או מבוקשים, השתדלו למסור בגוף הטקסט את כל פרטי התקליטים הרלוונטיים, כמו מצב, מחיר מוצע או מבוקש, וכדומה. בכל מקרה, לקורא הרשימה תהיה אפשרות ליצור אתכם קשר ולבקש פרטים נוספים. קשרו לרשימה את כל התקליטים בהוצאות המתאימות.

בתחתית הרשימה מופיעות שתי תיבות בחירה, “למכירה”, “מבוקשים”. אם הרשימה שלכם היא רשימת תקליטים למכירה, או רשימה של תקליטים שאתם מחפשים, סמנו את התיבה המתאימה. הדבר יאפשר לאחרים למצוא תקליט שאתם מציעים מתוך חיפוש מתקדם אחר תקליטים למכירה או מבוקשים. 

גם התגובות מתנהגות במקרים אלה באופן שונה. כשאנשים מגיבים לרשימות למכירה או רשימות מבוקשים, הדבר שונה מתגובות לרשימות רגילות (כתבות) או לפוסטים רגילים. התגובות לרשימות למכירה/מבוקשים אינן מתפרסמות באתר, ועם אישורן הן מועברות אוטומטית לכותב הרשימה בלבד. הצעות מחיר, בקשות לתיאור מפורט יותר – כל אלה יתבצעו ביניכם ללא מעורבות נוספת של סטריאו ומונו.

תקליטים שלא נמצאו במערכת

במקרה שלא מצאתם באתר תקליט שברצונכם לכלול ברשימה, שלחו אלינו בבקשה את הפרטים שלו ואנו נוסיף אותו למערכת בהקדם האפשרי. לשם כך שלחו צילומים ברורים של העטיפה והלייבלים (כך שנוכל לקרוא מהם את שמות השירים ופרטים נוספים). ליצירת קשר, השתמשו בתיבת התגובות.

החזון שלנו

אני מקווים להציע בזאת במה חופשית ומרכזית לכל מי שמעוניין לפרסם תוכן הקשור למוסיקה ישראלית, למכור תקליטים או למצוא תקליטים שמישהו אחר הציע למכירה.


לפני השארת תגובה, עברו על הדף שאלות נפוצות,
ייתכן וכבר ענינו לשאלתכם. למשל:
אנחנו לא קונים ולא מוכרים תקליטים,
ולא מתקשרים למספרי טלפון לא מוכרים.
תגובות למהן רשימות וכיצד תוכל להשתמש בהן
 1. Ducatic:

  יצרץי רשימה, וכאשר אני נכנס לרשימה אני לא רואה את התמונות של התקליטים, רק רשימה שמית

  ואילו כאשר אני מוסף תקליט לרשימה, אני רואה את התמונות של התקליטים.

  האם אפשר לראות תמונות גם בכניסה רגילה לרשימות שלי?

  • סטריאו ומונו:

   תודה על הפנייה!
   כשאתה מחובר, הכניסה לרשימה מתוך “הרשימות שלי” היא לצורך עריכה.
   כדי לראות את הרשימה המוגמרת, בחר בה מתוך התפריט “רשימות”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

©2024 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון