דיסקוגרפיה: יהודה סעדו

ביוגרפיה בעריכת יואב קוטנר

הסתר ביוגרפיה

יהודה סעדו, הזוכה הגדול של "כוכב נולד 3", היה גם ההפתעה הגדולה של התוכנית. סעדו, קלידן מוכשר וביישן שאינו מורגל להיות במרכז אור הזרקורים, הפתיע את השופטים והצופים בקולו ובסלסוליו. בתוכנית הגמר, ביצועו ל"שדות של אירוסים" של שלמה ארצי זיכה אותו ב-57 אחוזים מהקולות.

סעדו, בן 22 מקרית עקרון, בן יחיד להוריו, התחיל לנגן על אורגן בגיל צעיר. כמו שי גבסו בעונה השנייה של התוכנית, גם הוא התקרב לדת בנעוריו, בגיל 16. אמונתו החזקה באה לידי ביטוי כבר באודישנים של התוכנית, כאשר צולם מברך על כוס מים שהוגשה לו.

ביוגרפיה

עם הזמן התחיל לעבוד עם זמרים במועדון. לאודישן הגיע אחרי לילה של עבודה, והעיד על עצמו שהוא "מעוך", תואר שצביקה הדר לא חדל להעניק לו לאורך העונה. המעבר של סעדו מנגינה לשירה היה איטי, אך הוא תפס נחישות בזכות התגובה של הקהל. במהלך העונה ביצע סעדו שירי פופ לאו דווקא בעלי גוון מזרחי, אך סלסוליו העניקו להם צבע ייחודי, ורבים מיהרו להשוותו לעמיר בניון. עם הכרזת זכייתו קרא סעדו "שמע ישראל" והחזיק בידו קמע שקיבל מהרב שלו.

כשהגיע סעדו לאודישנים, אמר סעדו שהחלום שלו הוא לעבוד על אלבום מקורי שלו ולעשות מוסיקה טובה. נראה שעכשיו הגיע הזמן לעשות זאת.

אחרי השתתפות ב"שיר נולד" (2005) ושחרור סינגל מתוכו, חידוש ל"רציתי שתדע" של עוזי חיטמן ז"ל, נעלם סעדו לתקופה ממושכת, לא לפני שהקליט וביצע אחרי חצי שנה שיר נוסף - "כל כך הרבה שירים", עבור העונה הרביעית של "כוכב נולד". שלא כמו יתר פליטי "כוכב נולד" הוא לא כיכב במדורי הרכילות, לא התראיין בשום מקום, ובאופן כללי היתה תחושה שסעדו לא מצא את מקומו - תחושה לא נכונה כמובן, מאחר שבמשך כל אותו זמן עבד על אלבום הבכורה שלו.

בינואר 2007 שחרר סעדו את סינגל הבכורה שלו, "מצחיק מדי", ותקופה קצרה יחסית לאחר מכן את אלבום הבכורה שלו, "עירום באתי", שאת רובו כתב והלחין. נדב ביטון הפיק מוזיקלית, עיבד וניהל אומנותית.

בעריכת יואב קוטנר

הסתר ביוגרפיה

©2021 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון