דיסקוגרפיה: מוטי ברכאן

ביוגרפיה מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

השחקן והזמר מוטי ברכאן (ברקן) השתתף בעשרות תוכניות רדיו וטלוויזיה, והקליט כמה תקליטונים. בין השירים בביצוע שזכו להצלחה היו "הינך יפה רעייתי" מהסרט "הדיבוק"

(1968), "לילות החורף, ו"פרפרים הם חופשיים".

ביוגרפיה

התקליטון הראשון של ברכאן כלל ארבעה שירים, וביניהם "לילות החורף" שזכה להצלחה. ב-1967 הוא שיחק בסרטו של יעקב יגר "האם תל אביב בוערת", או בשמו הנוסף "60 שעות לסואץ". ב-1968 הוא שיחק בסרטו של אילן אלדד "הדיבוק" ושר בו את השיר "הנך יפה רעייתי". את הלחן למילים משיר השירים העניק המוסיקאי והמנצח נועם שריף. ב-1969 שיחק ברכאן בסרטו של יהודה (ג'אד) נאמן - "השמלה". בסוף שנות ה-60 הוא חיבר, הלחין ושר את האלבום לילדים כוכב המשחקים - מוטי ברכאן מספר ושר.

בתחילת שנות ה-70 הוא שר את שיר הנושא בהצגה "פרפרים הם חופשיים". התקליטון ועליו שיר זה כלל בצידו השני גם את אותו שיר בביצועה של תיקי דיין. באותה תקופה הנחה ברכאן תוכניות רבות לילדים בטלוויזיה, ביניהן "טלפלא". השירים מתוך התוכנית, בביצועו של ברכאן, הופיעו על גבי שני אלבומים, באחד מופיע גם דודו אלהרר, ובשני רוחל'ה הפלר, אושיק לוי ואלי גורנשטיין.

ברכאן גם הגיש תוכניות רדיו רבות לילדים והשתתף בתסכיתים רבים. בנוסף הוא הקליט תקליטים עם סיפורים לילדים, ביניהם "הרוח בערבי הנחל" ו"יהודה המכבי" למוסיקה של הנדל.

מאת יורם רותם

הסתר ביוגרפיה

©2019 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון