דיסקוגרפיה: ניר פרידמן

ביוגרפיה מאת רוני רגב

הסתר ביוגרפיה

ניר פרידמן הוא אחד מהכישרונות הצעירים שהתגלו בסדרת הטלוויזיה "עניין של זמן", והמשיכו בקריירה מוסיקלית וטלוויזיונית.

ביוגרפיה

פרידמן התחיל את דרכו כזמר וכשחקן עוד בתיכון, כשהיה חבר בלהקת צעירי תל אביב. לאחר שירותו הצבאי השתתף בסדרות טלוויזיה, כמו "עניין של זמן", "זומביט", "פלורנטין" ו"קפה פריז" (בו שר את שיר הנושא כחבר בצמד "מונטנה" עם אסי לוי). במקביל לעבודתו כשחקן הקים פרידמן את להקת השוונג של הפיתה, עם אלעד קרן, נועם רוקח ורן שמעוני.

ב-1993 זכתה הלהקה במקום הראשון בתחרות להקות צעירות במועדון "רוקסן". לאחר הזכייה הוחתמה הלהקה על ידי רונן בן-טל מחברת "הד ארצי". אלבום הבכורה של הלהקה ,עכשיו בחנויות, יצא ב-1995, והשיר מתוכו, "אוכלת מהצד", שכתב אלדד זיו, זכה להצלחה.

גם בטלוויזיה וגם בלהקה שידר פרידמן תדמית של רוקר-בדרן, והקפיד להדגיש את אהבתו הרבה לכדורגל.

ב-1999 הוציא פרידמן אלבום בחברת "הד ארצי", מסתובב בשכונה שלי. שיר הנושא מהאלבום יצא כתקליט שדרים לתחנות הרדיו, אך לא זכה להצלחה רבה. שיר נוסף שבלט באלבום היה ביצוע של פרידמן ל"ואלס להגנת הצומח" של להקת הנח"ל. שיר שהוקלט על ידי השוונג של הפיתה אחרי הוצאת אלבומה, לדיסק אוסף של "הד ארצי", אך לא נכלל בו בסופו של דבר..

ב-1999 באלבום האוסף של "הד ארצי", רוק'נ'רול, נכלל שיר משותף של פרידמן עם הצמד ביוניק - "בואו נרקוד".

בשנת 2000 הוציא פרידמן לרדיו את השיר "חי בפלורנטין", אותו ביצע באחד מהפרקים בסדרה "פלורנטין". באותה שנה הוא היה המפיק המוסיקלי באלבום הבכורה של אורי בנאי פרפרים.

מאת רוני רגב

הסתר ביוגרפיה

©2021 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון