דיסקוגרפיה: שירי מימון

ביוגרפיה בעריכת יואב קוטנר

הסתר ביוגרפיה

שירי מימון, שהתגלתה בתחרות הראשונה של כוכב נולד, אמנם לא זכתה שם במקום הראשון (אותו הפסידה לנינט טייב), אך שמרה על פרופיל גבוה בזכות השתתפותה כמגישה במגזין הטלוויזיוני לנוער "אקזיט". היא זכתה בפרס הגדול כשהגיעה למקום הראשון בקדם אירוויזיון 2005 עם השיר "השקט שנשאר", למרות שהגיעה רק למקום רביעי בתחרות האירוויזיון עצמה.

ביוגרפיה

מימון, שנולדה בקרית חיים, זכתה לחשיפה הראשונה בפסטיגל 1991, שם ביצעה את השיר "בכל מצב", לצידה של סי היימן. בהמשך היתה חברה ב"להקת התהילה", להקת ילדים שהופיעה ברחבי הארץ, וב"נוער לאומי", להקת הנוער של חיפה, לצידה של מלכת היופי לעתיד, אילנית לוי.

בצבא שירתה מימון בלהקת חיל האוויר. מאחר שבמאי התוכניות של הלהקה באותה תקופה היה צביקה הדר, הוא פסל עצמו מלהשתתף באודישן שלה, במיונים ל"כוכב נולד". בעקבות הזכייה, והחשיפה הרבה לה זכתה מימון, היא החלה, כאמור, לעבוד כמגישת טלוויזיה, ובמקביל הקליטה עם רן דנקר את "כמה כוח יש ללב שבור", מפסקול הסרט המדובב "אל סיד", ביצעה דואט עם שלומי שבת בקיסריה, ושיחקה בהצגת החנוכה "מאמא מיה".

בנובמבר 2004 הוציאה מימון את סינגל הבכורה שלה, "עד שתבין אותי", אותו כתבה והלחינה הזמרת בתי.

בפברואר 2005, כאמור, הגיעה מימון למקום הראשון בתחרות הקדם אירוויזיון, עם השיר "השקט שנשאר", שגבר על מתחריו בהפרש של יותר משלושים נקודות. את השיר כתבו אייל שחר (איש היי פייב לשעבר) ופיני ארונבייב. בתחרות האירוויזיון עצמה, שנערכה בקייב, הגיעה מימון כאמור למקום הרביעי.

בספטמבר 2005 הוציאה מימון את אלבום הבכורה שלה, שנשא את שמה. האלבום כלל את שני הסינגלים, ואת הסינגל הנוסף "אהבה קטנה". בהמשך שוחררו גם הסינגלים "כמה פעמים" ו"לאן שלא תלכי", שזכו להצלחה לא מבוטלת. רשימת הכותבים והמלחינים באלבום לא היתה קצרה, וכללה את דור דניאל, רמי קליינשטיין, יהודה מסס, תמי סטמרי, בתי, קרן פלס, רועי לביא, ניר ממון, פיני ארונבייב, אייל שחר, פלוס שלושה שירים מתורגמים שיובאו מחו"ל. גם רשימת המפיקים המוזיקליים היתה ארוכה יחסית, וכללה בין השאר את ארונבייב, לוי, ליאון-קצב, ליכטנטל, Henree ועוד.

בסוף 2005 הופיעה מימון בפסטיבל גיבורי על, ובמקביל זכתה בשלל פרסים בעקבות אלבום הבכורה שלה: אשת השנה במוזיקה בטקס "אנשי השנה"; זמרת השנה מטעם רשת ג', רדיו לב המדינה, רדיו חיפה, רדיו אמצע הדרך, רדיו ירושלים, המגזין "ראש 1" והאתר "וואלה"; שיר השנה על "השקט שנשאר" ברשת ג', האתר Ynet וגופים נוספים; פרס "זינוק השנה" בטקס פרסי עמ"י 2006, ועוד. בנוסף לכך נקבע כי "השקט שנשאר" הוא השיר המושמע ביותר ברדיו באותה שנה, על פי נתוני אקו"ם.

מעט אחרי צאת הדיסק הוא שוחרר, לראשונה בישראל, גם בפורמט דיסק און קיי, עם בונוס מיוחד: גרסה אנגלית ל"השקט שנשאר". למרות המהלך החדשני לא נרשמה התנפלות על חנויות המוזיקה, ואילו הדיסק, על שני הפורמטים שלו, הגיע למעמד של אלבום זהב רק בפברואר 2006, כחצי שנה לאחר צאתו.

במרץ 2006 עלתה בערוץ 24 הטלנובלה המוזיקלית היומית "ילדות רעות", בה גילמה מימון את דמותה של מאיה גולד, זמרת מצליחה בחברת תקליטים בעייתית. חודשיים לאחר מכן החלה לשחק במחזמר "הלהקה" בתיאטרון הבימה (המבוסס על סרטו של אבי נשר), לצדם של קרן פלס, אדיר מילר ועוד, בתפקיד נעה. באותה תקופה הצטלמה שירי במקביל לסרט "No Exit", בהשתתפות מנחי תוכנית הנוער הפרועה, שעלה למסך הגדול במהלך אוגוסט 2006, וזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים בירושלים.

ואם כל זה לא הספיק, באותה תקופה ממש החלה מימון לעבוד במרץ על שני אלבומים נפרדים - אחד באנגלית, שהוקלט בלונדון תחת מעטה חשאיות כבד, ואחד בעברית, שהוקלט בארץ בסודיות לא פחותה.

ביוני 2007 חזרה מימון אל הבמה, להופעה חד פעמית, מעניינת ושאפתנית - "שירי שרה אלביס וסינטרה", בליווי התזמורת הסימפונית ירושלים, המונה 65 נגנים ובליווי שישיית "תנת'טון". הדיווה הצעירה ביצעה אחד עשר שירים של פרסלי וסינטרה, בתוספת להיטיה "השקט שנשאר", "אהבה קטנה" ו"כמה פעמים" בעיבודים תזמורתיים מיוחדים.

בעריכת יואב קוטנר

הסתר ביוגרפיה

©2020 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון