דיסקוגרפיה: שרון הולצמן

ביוגרפיה מאת יואב קוטנר

הסתר ביוגרפיה

שרון הולצמן, זמר ובסיסט בעל פני ילד עטורי תלתלים וקול עדין, כתב בשנות ה-90 כמה מהשירים היותר יפים של להקת אבטיפוס, בה היה חבר מ-1990 עד התפרקותה ב-1997. גם מחוץ ללהקה, ובעיקר עם איגי וקסמן, היה לו מה לומר בתחום הכתיבה...

ביוגרפיה

לאלבום הבכורה של אבטיפוס, מה החזאי מבין, שיצא ב-1995, הולצמן כתב והלחין שלושה מלהיטיה: "בוקר טוב עולם", "אשה אשה" ו"קצב הזמן". את שני האחרונים הולצמן גם שר, והוא גם ביים (עם דנה גלזר) קליפ ל"בוקר טוב עולם".

לאלבומה השני של הלהקה, איך עושים מים, שיצא ב-1997, הוא כתב והלחין את "לא היית שם בשבילי" ו"אוקיאנוס" וגם את "ציפור" ו"כמה אני אוהב", אותם גם שר. הוא גם ניגן בהקלטות בגיטרה אקוסטית בשיר אחר ובבס בשאר.

בתקופת פעילותו בלהקה יצר הולצמן שירים אחדים מחוץ לה, בעיקר לאיגי וקסמן.

לאלבום הבכורה שלה, אדום, שיצא ב-1994, הוא הלחין את מילותיה ל"אדום", "פרופוליס", "אין לי מה לומר לך", "עליה קבוצתית למזבח" ו"מאוד פרוע".

באלבומה השני של וקסמן, ב-1997, היו רוב השירים לחנים של הולצמן למילים של וקסמן, ביניהם "בדרך למילווקי", "האיש שחסר", "תיפצע כשתרוץ אלי שוב", "שיר הנגב", ו"לעצום עיניים".

אחרי פירוק אבטיפוס החל הולצמן לעבוד על אלבום סולו ראשון. שירים ראשונים מתוכו יצאו בראשית 2001. בדצמבר 2001 יצא האלבום המלא: פתח את ליבך. הולצמן כתב והלחין את כל השירים, פרט ל"מעיין" שכתב אסף ענברי ע"פ סיפור מאת הרבי נחמן מברסלב. עובד אפרת הפיק מוסיקלית, אפרת והולצמן עיבדו ביחד. בין הבולטים בשירי האלבום היו "פתח את ליבך", "מקבלת אותי", "לשום מקום אבל איתך", ו"פו הדב".

בשנת 2004 הוציא הולצמן את "סיכוי קלוש", הסינגל הראשון מאלבומו השני שהוקלט בהפקה עצמית. לאחר צאת הסינגל השני, "מה שאני רוצה", יצא האלבום המלא, שנקרא גם הוא סיכוי קלוש, וכלל 11 שירים שהולצמן כתב, הלחין, עיבד והפיק.

מאת יואב קוטנר

הסתר ביוגרפיה

©2019 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון