הוסף לרשימה

הצ’רצ’ילים – הקלטות מהרדיו (1969)
Churchills – radio recordings

 • לא ידוע, ישראל, 1969, מונו

רצועות

 • 1. Make Me Shake Me ג’אם
 • 2. Sunshine Man   © רוב הקסלי  ♫ רוב הקסלי   (מתוך הסרט השמלה)
 • 3. Sunshine Man ג’אם
 • 4. למה לי לקחת ללב ג’אם   (אנגלית)
 • 5. אחינועם   (עברית)
 • 6. וטהר לבנו ג’אם
 • 7. יונתן הקטן ג’אם
 • 8. מה אברך ג’אם
 • 9. This Land is Your Land

חברי הרכב

מיקי גבריאלוב – באס
סטן סולומון – שירה
חיים רומנו – גיטרה
רוב האקסלי – גיטרה, שירה
עמי טרייביץ’ – תופים

הערות

עד לפני זמן לא רב, לא יכלו חיילי צה”ל אפילו לחלום על כך שמישהו ממוסדות התרבות של הצבא יארגן עבורם הופעות מיוחדות של להקות-קצב. סוג זה של בידור נחשב, מאז ומתמיד, כ”בלתי חינוכי” ומזיק, וכל לובש מדים שהשתוקק לחזות בהופעת להקה כזו, היה נאלץ להוציא חלק הגון ממשכורתו הצבאית במועדון לילה או בדיסקוטק.

אולם לפני חודשים אחדים נפל דבר. הייתה זו יוזמתו של מי שהיה קצין התרבות הראשון של “בית החייל” בתל אביב, סרן זאב פלג. “אם בני-הנוער, ובתוכם החיילים, אוהבים סוג זה של בידור, מדוע לא נספק להם אותו בצורה תרבותית ונאה?”

אמר ועשה. הוא גייס לעזרתו את מי שהיה שדרן הפזמונים מס. 1 של גלי צה”ל, חיים קינן (המשתלם עתה בטלביזיה בארצות הברית), ויחד עמו יזמו את התוכנית החיה של מצעד-הפזמונים.

מאז ועד היום רעמו ב”בית החייל” תופים רבים וגיטרות חשמליות לאין ספור התיזו צלילים מתכתיים אל האולם. ערבי “מצעד הפזמונים” המתקיימים אחת לשבועיים הפכו לאחת האטרקציות המושכות ביותר ב”בית החייל”, והכרטיסים לערבים אלה נמכרים עד תומם. אותם חיילים ובני נוער אזרחים, שהיו נאלצים לחסוך סכום הגון כדי לבקר פעם בחודש בדיסקוטק צפוף ועשן, יכולים עתה לחזות, במחיר עממי, במיטב להקות הקצב של ישראל.

יוזמה נועזת זו תרמה דבר נוסף. בפני עשרות להקות-קצב ישראליות נפתחה, זו הפעם הראשונה, ההזדמנות לעמוד על במה ממש, משוכללת ומצוידת בכל האביזרים, ולהפגין את כשרונם בפני הקהל. היום כבר ניתן לומר בפה מלא, וללא כל ספק, כי כמה מלהקות הקצב המפורסמות שלנו, זכו למרב הפופולריות שלהן תודות להופעותיהן התכופות מעל במת “בית החייל”. אם להקות כמו “הכוכבים”, “מתבודדי צ’רצ’יל”, “תל אביב”, “המרעידים”, “הלהבות”, “הכוכבים הכחולים”, “הלורדים”, ועוד רבות אחרות, מוכרות כיום לכל חובב קצב ישראלי, הרי זה בעיקר הודות לתוכנית זו.

יחד עם להקות הקצב זכו לפרסומת רבה גם זמרים ישראליים, שהופיעו על בימת “בית החייל”. סם אנטוני הפך לכוכב בן-לילה, פייר דניאל הגביר את הצלחתו לאחר הופעותיו במצעד-הפזמונים ב”בית החייל”. גם מוני עמרני קצר הצלחה רבה וכמוהו מי שנחשב כיום ל”אדמו הישראלי”, הזמר סילבר מלהקת “הלורדים”. לבסוף, מובן שאי אפשר להתעלם מהגושפנקה המקצועית שהעניקה לתוכנית הפזמונים ב”בית החייל” הלהקה האנגלית-ישראלית, ה”סינג סינג”, המופיעה במקום מדי פעם ובהצלחה גדולה. (“מצעד הפזמונים בבית החייל”, מצעד פזמונים, ירחון לענייני מוסיקה קלה, פזמונים ולהקות, אפריל 1967)לפני השארת תגובה, עברו על הדף שאלות נפוצות,
ייתכן וכבר ענינו לשאלתכם. למשל:
אנחנו לא קונים ולא מוכרים תקליטים,
ולא מתקשרים למספרי טלפון לא מוכרים.
תגובות להצ’רצ’ילים – הקלטות מהרדיו (1969)
 1. אגב, מה בדבר הצצה ברשימת המבוקשים שלנו (תחת "מידע נוסף")? בוודאי תוכל לסייע? Pretty please?

 2. אז תקן את הכותרת. נראה כאילו הצ'רצ'ילים הופיעו ברדיו ב1980

 3. היי, אנונימי

  אין אלבום כזה כמובן. כל ההקלטות מהרדיו והלינק תקין. עם זאת, אחד השירים הושמע בתוכנית בשני חלקים ולא לפי הסדר. תיקנתי ככל שניתן.

  לינק חדש בדרך…

 4. Anonymous:

  שלום.
  תודה רבה עבור האלבום הנדיר. יש בעיה: הלינק "שבור". לא ניתן לקבל את כל השירים. האם תוכל לצרף אותו כך שיהיה תקין?

  תודה רבה, ב.

 5. ההופעה ברדיו של הצ'רצ'ילים עם נעם שריף היתה ב1970

 6. נדמה לי שזה מתוך מה שהשמעתי ב"למרות הכל"…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

©2024 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון