הוסף לרשימה

להקת השעות הקטנות – עשרת הצדיקים (1960)
Late band – Ten Just Men

  • אי-פי “7, ישראל, 1960, הד ארצי, MN-034, מונו, $45

רצועות

  • 1. אוכל אדם
  • 2. עשרת הצדיקים
  • 3. ליל אמש   © נעמי שמר  ♫ נעמי שמר
  • 4. על הסכין   (שיר השוק)

משתתפים

יעל שרז
שייקה לוי
גבי אקשטיין
מרים גבריאלי

הערות

הלהקה של המועדון הסאטירי “השעות הקטנות”; פזמוני נעמי שמר מתוך הסטירה המוסיקלית ”עשרת הצדיקים”

מועדון השעות הקטנות בצפת
משחק, שרה והפקה: יעל שרז שנת הפקה והקלטה: 1961 עיבודים והפקה מוזיקלית: אלכס וייס נגנים (מצויין בתכניה רק שם פרטי): ג’ק (פסנתר), פנצ’ו (בס), אמיל (גיטרה), זאב (תופים) במאי התכנית (שנה שניה למועדון): ליאו פילר
——————————————————————————–
יעל שרז, החלה את דרכה האמנותית כשחקנית וזמרת בתאטראות “זירה”, “סמבטיון” ו”אוהל” בראשית שנות החמישים. כמו כן היתה שותפה להצלחת “מועדון התאטרון” שבו הופיעו אמנים רבים בראשית דרכם באותה תקופה, היו אמנים רבים “ממלאים” את זמן מחציתה הראשונה של התכנית בעוד חברי “רביעיית מועדון התאטרון” משחקים (כל אחד בנפרד) בתאטרון הממוסד. “סידור העבודה” הזה, הביא להצלחתם של צמד העופרים, הדודאים, חדוה ודוד, ריקה זראי וכמובן גם של יעל שרז.
בשנת 1958 הקימה עם בעלה דאז (יצחק שרז) את “מועדון השעות הקטנות” בצפת. המועדון, למרות ריחוקו ממרכזי האוכלוסייה, זכה להצלחה מיידית בעיקר בזכות כשרונה של יעל שרז, אך תרמה לכך גם האוירה המיוחדת של בית המרחץ התורכי הישן אשר שופץ והפך למקום אטרקטיבי ונעים.
בתחילת הדרך (התכנית הראשונה – 1960) נרתמה למאמץ המלחינה נעמי שמר עם “ליל אמש” ו”שיר השוק” שהפכו מייד ללהיטים גדולים. מתוך ההפקה הזאת הכללנו בתקליטור את “בת בקיבוץ”. השיר “הספסל הציבורי” בוצע בעונה השניה (1961).
“הסיפור המפתיע” הוא שירו של בני ברמן – “הליצן”. כאשר הלחין בני ברמן את השיר, הוא לא ייעד אותו לביצוע עצמי. לדברי יעל (ועל פי הסיפור ששמעה מבני ברמן) ניסה בני בכל דרך שהיא להביא את “הליצן” לביצוע של זמר כלשהו ולא עלה בידו. לבסוף, רכשה יעל שרז את זכויות ביצוע הבכורה מבני וכך, היתה לזמרת הראשונה שביצעה
את “הליצן” המופיע בתקליטור. שאר שירי וביצועי יעל שרז לשירי התקופה יבואו בהמשכה של הסדרה באוספים שיועדו לכך במיוחד.
נחום (נחצ’ה) היימן, 8/2002


תגובות ללהקת השעות הקטנות – עשרת הצדיקים (1960)
  1. שמי גבי אקשטיין. אני כיכבתי ביחד עם שיקה לוי במועדון השעות הקטנות בשנת 1960, שמי מופיע שלישי בתוכניה העתיקה שאתם מציגים. נעים להיזכר, וצריך להיות נעים גם להזכיר.לשמחתי מימשתי את עצמי בהופעה 17 שנים רצופות עם להקת צחוק בצד , ולא המשכתי להיות שחקן בתיאטראות. עדיין אני חי !! ובעל מפעל בשם ארט יודאיקה ביבנה.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.

©2022 סטריאו ומונוSweetHome :אחסון